Problemów z wagą nie rozwiąże ani silna wola, ani modna dieta

„Jak zerwać z cukrem”, Molly Carmel

Nie możesz schudnąć?

To nie jest kwestia słabej woli. Komuś zależy na tym, żebyś nie mógł powstrzymać się od jedzenia i co sezon próbował nowej modnej diety, która nie ma szansy zadziałać na dłuższą metę. Dlaczego? Dowiedz się więcej z rewolucyjnej książki Molly Carmel „Jak zerwać z cukrem” i poznaj prosty i skuteczny plan, który pomógł tysiącom ludzi raz na zawsze wygrać walkę o zdrowie oraz upragnioną sylwetkę.

Czy kiedykolwiek unikałeś spotkań towarzyskich, bo nie czułeś się dobrze w swoim ciele i ubraniach? Obiecałeś sobie, że zjesz jedno ciastko, a pochłonąłeś całą paczkę? Wyszedłeś z domu późnym wieczorem wyłącznie po to, by dokupić ulubionych słodyczy? Czułeś niedosyt po „zwykłej” porcji ciasta? Nie mogłeś się skupić podczas kolacji ze znajomymi, bo myślałeś, co jeszcze chciałbyś zamówić? A może wieczorami się objadłeś, a następnego dnia obudziłeś z mdłościami i poczuciem winy?

Większość ludzi jest uzależniona od cukru. Ta niepozorna substancja wpływa na mózg, ciało i zachowanie w taki sposób jak kokaina. W przeciwieństwie do narkotyków cukier jest jednak całkowicie legalny. Nie ma żadnego prawa, które powstrzymywałoby producentów żywności przed dodawaniem go do wszystkiego. Tymczasem szkodzi każdemu organowi twojego ciała.

Molly Carmel  jest terapeutką specjalizującą się w leczeniu zaburzeń odżywiania i uzależnień. Sama od dziecka zmagała się z chorobliwą otyłością. Próbowała wszystkich możliwych diet, ale zawsze wracała do szkodliwych nawyków, nie mogąc zrozumieć dlaczego. Dopiero odkrycie, że za wszystkim stoi uzależnienie od cukru, zmieniło jej życie. Na podstawie własnych doświadczeń i pracy terapeutki opracowała skuteczną metodę, która w 66 dni pomaga wyeliminować z diety cukier i mąkę, odzyskać zdrowie oraz zrzucić zbędne kilogramy.

Dzięki tej rewolucyjnej strategii tysiące ludzi na całym świecie uporało się z otyłością, kompulsywnym objadaniem się i zaburzeniami odżywiania. W poradniku można znaleźć nie tylko sprawdzone wskazówki, jak w łatwy sposób odstawić niezdrowe jedzenie, lecz także propozycje posiłków ułatwiających zmianę nawyków żywieniowych.


Molly Carmel – terapeutka specjalizująca się w pracy z osobami uzależnionymi oraz zaburzeniami odżywiania. Założycielka kliniki The Beacon, w której pomaga pacjentom w walce z uzależnieniem od jedzenia. Zdobyła stopień licencjata w dziedzinie pracy społecznej na Uniwersytecie Cornella oraz dyplom magisterski wydziału pracy społecznej na Uniwersytecie Columbia. Posiada również szerokie uprawnienia w zakresie terapii dialektyczno-behawioralnej. Występowała w roli eksperta w wielu mediach m.in. w programach telewizyjnych The Today Show, Extreme Makeover oraz magazynie „People” czy „Los Angeles Times”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *